JITKA SKOČKOVÁ - ZÁZRAKY

12.4.2017 — 14.5.2017
Vstupné 20 Kč / 10 Kč
přízemí

Malířské dílo Jitky Skočkové je velmi pestré jak barevně, tak tematicky. Odvíjí se od autorčiných prožitků, zachycovaných do velmi malebných deníčků, přes hloubku jejího života duchovního až po ryze malířské kreace, kterým tvůrčí osobnost prostě neodolá. Tak jako ve snu se pak na jejích plátnech prolínají věci reálně viděné s příběhy, které latentně dlí někde v podvědomí a asociačně zasahují do malířského procesu. Jindy je naopak celé dílo komponováno na základě podstatně hlubší myšlenky či mediace, ale právě díky malířčině rukopisu a paletě jasných barev si i filozoficky těžká témata ponechávají svěžest a hravost. K těmto „zázrakům“ pak speciálně pro výstavu ve Valašském Meziříčí vniká další rozměrné komponované dílo, jehož skladba je inspirována geometrickou hříčkou dokonalého čtverce. Po sériích obrazů složených z 24 či 21 různě velkých pláten se můžeme těšit na deseti čtvercový obdélník inspirovaný toulkami po zeleném kraji, mezi jehož kopci se nese vůně vřesu a skotu.  

MgA. Jitka Skočková žije a tvoří ve Valašském Meziříčí. Šest let působila v místním muzeu jako kurátorka výstav a sbírkového fondu, od roku 2012 vede ateliér Užité malby na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. Kromě malby a grafiky se autorka věnuje i malbě keramiky pro dílnu Hannes.

www.jitkaskockova.name

 

Komentované prohlídky výstavy  - společně s výstavou Josefa Divína Stříbrný sen - proběhnou ve středu 19. dubna od 16.00 hod pro širokou veřejnost, 21. dubna od 12.30 hod pro školy.

 

O víkendu 13. - 14. května proběhne linorytový workshop, vždy od 13.00 do 17.00 hodin.