HUSÁK TRÁVU NEKOUŘIL vol. 1

22.6.2017 — 1.10.2017
Vstupné 20 Kč / 10 Kč
přízemí

Prezentace československých hudebních plakátů (většinou rockových skupin či popových interpretů) od šedesátých let minulého století po současnost.

V návaznosti na výstavu Zdenka Primuse Psychedelia ve vizuální kultuře beatového věku přinášíme výstavu hudebních plakátů, které vznikly v naší zemi v posledních čtyřiceti letech. Výstava chce vzbudit nejen zájem veřejnosti, ale především těch, kteří "byli u toho", výtvarníků, muzikantů, náhodných i skutečných sběratelů a posluchačů.

Výstavní kolekce zahrnuje plakáty všech možných žánrů hudby od koncertů, festivalů a jiných hudebních událostí po vlastní propagační plakáty jednotlivých kapel. Na pozadí zdánlivě ohraničeného prostoru, jakým je propagační design hudební discipliny, se projekt snaží podat mnohem obecnější, širší a objevnější svědectví o dobovém společenském klimatu. Jeho součást netvoří pouze plakáty, které zaujmou na první pohled vysokou výtvarnou kvalitou. Zajímá se o vše, co narušovalo a narušuje strnulost minulých i dnešních společenských systémů a vzbuzuje neklid establishmentu. 

Ze sbírky Moravské galerie v Brně.