SALVADOR DALÍ / Výběr z díla

21.6.2017 — 8.10.2017
Vstupné 50 Kč / 20 Kč
2 patro

Ikona světového malířství ve Valašském Meziříčí. Hvězdný umělec a markýz z Púbolu. „Jediný rozdíl mezi surrealisty a mnou je ten, že já jsem surrealista!“

 

Zakladatel výtvarného hnutí surrealismus, který byl po roce z tohoto hnutí vyloučen pro příliš komerční přístup ke svému dílu.

Na výstavě ve Valašském Meziříčí bude představený výběr, hlavně z grafického díla, Salvadora Dalího. Ten je složený tak, aby si návštěvníci mohli udělat co nejucelenější obraz o tomto umělci (pokud je to vůbec možné k obroskému počtu děl vytvořených za jeho život).

K vidění budou grafiky ze 40. - 80. let, kompletní grafické dílo Božská komedie ( 99 grafik), které byly vytvořeny na motivy italského básníka Danteho Alighieriho. Zajímavostí je limitovaná kolekce kachlí a talířů, kterou vydala nadace SD na přelomu tohoto století. Dále návštěvníci uvidí také bronzové plastiky Salvadora Dalího. Své čestné místo bude mít na výstavě take busta Dalího od československého sochaře a reprezentanta na vodních lyžích Josefa Nálepy.
Zajímavou podívanou do soukromí života SD nabídnou fotografie Václava Chocholy, které pořídil při návštěvě v jeho pařížském apartma v šedesátých letech min. století.

 

Hlavní výstava letošní sezóny.

 

Komentované prohlídky výstavy proběhnou 2. srpna od 19.00 hodin a 4. října od 18.00 hodin.