!FRESH!

14.5.2018 — 12.6.2018
Vstupné 20 Kč
2 patro
2 patro 05-15-FRESH.jpg 05-15-FRESH-pozvanka.jpg

Tvorba studentů, učitelů a hostů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí.

K vidění budou čerstvé maturitní práce studentů všech oborů školy, designu skla, průmyslového designu a užité malby. Výstavu doplní práce pedagogů školy a díla vytvořená v rámci sklářských sympozií GSVM 2014 a 2016.

Studenti zde prezentují svoji praktickou maturitní práci, kterou ukončují čtyřleté studium. Design skla představí pískované ručně roztáčené skleněné talíře z vrstveného skla, hutní vázy foukané do kůry stromů s nápaditým dekorem, nápojové sklo a foukané mísy inspirované základními matematickými znaménky.

Z prací průmyslového designu návštěvníci uvidí modely a vizualizace např. rychlovlaku, městské odpočinkové zóny, svítidla, křesla či toaletního stolku.

Z malířských děl se mohou příchozí těšit na výrazně barevné i monochromně laděné práce inspirované každodenními radostmi a starostmi i temnějšími stránkami života. Jedná se především o malbu akrylovými a olejovými barvami, ale objevuje se i pastel, štukolustro a linoryt.

Výtvarní pedagogové školy nabídnou ukázku ze své současné tvorby, na výstavě naleznete např. sochařské dílo Petra Mazáče, mozaiku Kateřiny Hofmannové, skleněné obrazy sestavené v instalace Josefa Divína, zářivé obrazy Jitky Skočkové, expresivní kresby Jaromíra Šimurdy či designové skleněné objekty Ondřeje Strnadela a Filipa Dobiáse.

Škola tradičně pořádá mezinárodní sklářská sympozia, kterých se účastní významní čeští i zahraniční sklářští výtvarníci. Na výstavě bude prezentován výběr ze vzniklých prací, např. hutní design Zdeňka Lhotského, vázy Martina Hlubučka, objekty z nalévaného skla Jaroslava Koléška, objekty Song Mi Kim, Jitky Kamencové Skuhravé či Jána Zoričáka. 

 

Úvodní slovo na vernisáži: Mgr. Dana Budayová