Programy Muzejního a galerijního centra v rámci Valašskomeziříčského kulturního léta 2017 8.6.2017

Muzejní a galerijní centrum přispěje k valašskomeziříčskému kulturnímu létu 2017 programy venkovními i odehrávajícími se v prostorech zámku Žerotínů. Návštěvníci se mohou těšit na komentovanou prohlídku, středověké zpěvy i výtvarnou procházku Florencií v letním kině. První program se uskuteční 7. července, poslední pak 19. srpna.

Letní kino v amfiteátru v areálu zámku Kinských letos zahájí svůj provoz fascinující cestou do města, které bylo kolébkou renesance. Prostřednictvím nejkrásnějších uměleckých děl té doby od autorů jako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli nabízí pohlcující zážitek ze samotné Florencie. Za jediný večer stihnete navštívit 10 muzeí a prohlédnout si na 150 světových děl. Projekce Florencie a galerie Uffizi proběhne v pátek 7. července od 22.00 hodin v letním kině.

Další dva programy se uskuteční ve středu 12. července. Dopoledne výlet na přehradu Bystřička. Exkurze na toto vodní dílo je součástí doprovodného programu k výstavě Vzpomínky na velkou vodu. Sraz účastníků je v 9.00 hodin na nádvoří zámku Žerotínů, pro více informací volejte na tel. 727 974 625. Exkurze poté proběhne ještě 16. srpna, čas odjezdu zůstává stejný. 12. července v 19.00 hodin se na zámecké terase můžete seznámit s vývojem milostné poezie od raného středověku po renesanci. V rámci komponované přednášky části oblíbeného sdružení Magna Mysteria s názvem Vers nový hodlám započít budou připraveny ukázky trobadorské poezie a písní.

O necelý týden později, v úterý 18. července od 21.00 hodin proběhne noční prohlídka nově otevřené zámecké expozice Reditus Leonina v 1. patře Muzejního a galerijního centra.

Ve středu 2. srpna od 19.00 hodin potom komentovaná prohlídka výstavy Salvador Dalí / Výběr z díla s Miroslavem Houškou z galerie Goap ve 2. patře MaGC.
Vstupné 50 Kč / 20 Kč

Posledním programem MaGC v rámci valašskomeziříčského kulturního léta je botanická exkurze k řece Bečvě v Hustopečích nad Bečvou s Janou Tkáčikovou a Barborou Hertlovou, která se uskuteční v sobotu 26. srpna. Sraz na vlakovém nádraží v Hustopečích nad Bečvou v 9:15 hodin (odjezd vlaku z Valašského Meziříčí v 8:37 hod, z Hranic na Moravě v 8:50 hod). Trasa povede přes lužní lesy, dubohabřiny a štěrkové náplavy. Délka necelých 8 km, trasa zde: https://mapy.cz/s/1GKpH. Pro více informací volejte 727 974 625.

Všechny programy kromě komenované prohlídky výstavy Salvador Dalí / Výběr z díla jsou pro návštěvníky zdarma.